menusearch
azarshinbrick.com

نحوه ی کارکرد آسیاب های صنعتی چگونه است ؟

۱۴۰۰/۸/۹ یکشنبه
(5)
(0)
نحوه ی کارکرد آسیاب های صنعتی چگونه است ؟
نحوه ی کارکرد آسیاب های صنعتی چگونه است ؟

آسیاب  

برای خردایش خاک دستگاه هاای متفاوتی وجود دارد.  این دستگاه ها براساس نیاز ما طبقه بندی میشوند و نوع خاکی که از این دستگاه ها به دست می‌آید متفاوت است و کاربردهای متفوتی نیز دارند. برای سیستم کاشی یک سری دستگاه وجود دارد به است " بالمر ". این دستگاه یک سری حوضچه هایی دارد ( استوانه های فلزی ) که گلوله های ساچمه ای یا سرامیک داخل‌ آنها وجود دارد که طی یک زمان مشخص، همراه با خاک ( سنگ ) می‌چرخند و این سنگ یا خاک را پودر میکنند.طبقه بندی پودر به این صورت است که بر اساس میلی متر حساب می‌شود. اصولا وقتی میخواهند خاک را آسیاب کنند باید اکثر دانه هایش باید کمتر از میلی متر باشد. برای آجر نسوز دانه های خاک می‌بایستی 80 الی 90 درصد آنش1 میلی متر باشد. یک سری آسیاب های دیگر وجود دارد به نام آسیاب های " پره ای یا چکشی ".

 
 
 

 

 

 

 
 
مِش خاکی که از این آسیاب های چکشی به دست می‌آید به شدتِ پودر کنندگی دستگاه های " بالمیر " نیست که گفته شد باید 90 درصد پودر خاک حدودا زیر میلی متر باشد. برای این منظور باید سنگ هایی که در ابعاد حدودا 10 سانتی متر هستند را به وسیله یک دستگاهی به نام " سنگ شکن یا کانکاسِر " خورد کرد. دانه های خروجی این دستگاه در حدود 3، 4 و 5 میلی متر خواهد بود. این برای قالبگیری آجر مناسب نیست به همین سبب از آسیاب های خورشیدی و پره ای استفاده می‌شود و طی دو مرحله خاکی که بزرگترین دانه هایش 6 میلی متر است را، به خاکی تبدیل می‌کند که بزرگترین دانه های آن حدود 2 میلی متر باشد که این 2 میلی متر حدود 20 درصد خاک خروجی ما را تشکیل میدهد و 80 درصد خاک خروجی یعنی ضخامت یا ابعادش زیر 1 میلی متر خواهد بود. بعد از انجام این پروسه برای قالبگیری راحت تر قبل از این عملیات مقداری رطوبت ( به میزان مشخص ) به خاک و سنگ داده میشود که در قسمت های بعدی میتوان مرحله فرم گیری را انجام دهیم.

 

همان طور که ملاحظه فرمودید نحوه ی آسیاب دانه های خاک در نتیجه تولیدات یک کارخانه همچون کارخانه آذرشین تاثیر بسیاری دارد. مسئولان آذرشین کماکان سعی در به روزرسانی و هم تراز سازی دستگاه های کارخانه با تکنولوژی روز دنیا دارند.

مجموعه آذرشین با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید انواع آجر نسوز، سفال، لفتون، سنتی و دکوراتیو توانسته است یکی

از با کیفیت ترین آجرها را تولید و روانه بازار کند.

این مجموعه با تنوع رنگ، سایزهای مختلف و کیفیت بالا در بهترین و وسیع ترین فرآیند تولید و فروش در کشور، دارا بودن

نمایندگی متعدد در تمام نقاط کشور با بهترین متریال موجود در سطح بین الملل است.

آذرشین با همت و سرمایه گذاری برای رشد و بالندگی به صنعت آجر ایران وارد و قابلیت رقابت با بهترین برندهای

موجود و داشتن بیش از 78 درصد رضایت مشتری همچنین تضمین محصولات و قیمت با بهترین و دقیق ترین کنترل کیفی طی

چهار مرحله با ضمانت معتبر است.

 

instagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
بستن
دیگر باز نشو!