اشتباهاتی که نباید در دکوراسیون داخلی انجام دهید

taj
aparatinstagramtwiterfacebook
۱۴۰۲/۳/۱ دوشنبه
(1)
(0)

اشتباهاتی که نباید در دکوراسیون داخلی انجام دهید

اشتباهاتی که نباید در دکوراسیون داخلی انجام دهید

اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی

طراحی یک خانه به معنای تسلط و کنترل روی فضای حاکم بر آن است. طراحی داخلی علم و هنری است که به وسیله ی آن می‌توان فضای خانه را ارتقا داد .در این مطلب گام به گام اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی زا بیان می‌کنیم.هدف از طراحی دکوراسیون داخلی خلق فضایی است که در عین زیبایی و اثر گذار بودن، کارایی لازم را نیز داشته باشد، اما بسیاری از افراد با نداشتن آگاهی از نکات طراحی دکوراسیون داخلی، به طور ناخواسته اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند.


1) بیش از حد ست نکنید

بیشترین اشتباهاتی که طراحان داخلی در دکوراسیون داخلی دارند ست کردن بیش ازاندازه و استفاده از یک رنگ در دکوراسیون است.سعی کنید از یک رنگ خنثی برای هماهنگی تمام فضا استفاده کنید تا این اتحاد حفظ شود و برای هر فضا هویت رنگی و تم خاصی را پیش بگیرید. هر بخش باید با رعایت حریم و هویت مستقل خود در متحدترین حالت در کنار بخش های دیگر باشد، باعث می‌شود که اغلب افراد دچار اشتباه شوند و از یک تم رنگی یا ی طرح پارچه برای جای جای خانه استفاده کنند.

 

2) چیدمان مبلمان اشتباه

با استفاده از چیدمان مبل می‌توان فضای دنج برای گفت و گوهای خانوادگی ایجاد کرد.بدون آنکه افراد صدای خود را بالا ببرند و برای دیدن یکدیگر احتیاج به چرخیدن و یا جابه جایی نباشد.هیچ گاه مبلمان را نباید خیلی به دیوار بچسبانیم. این فاصله به بزرگ تر نشان دادن فضای شما کمک می‌کند. رعایت اصل تعادل مهم ترین فاکتور در چیدمان اصلی مبلمان و دیگر سایل منزل است.

 

3) عدم استفاده از فرش کوچک

یکی دیگر از اشتباهات رایج استفاده از فرش های کوچک است. همه مبلمان باید روی فرش بنشینند. در صورتی امکان پذیر نبودن. پایه های جلوی قطعات محکم تر را می‌توان روی فرش قرار داد در حالی که دو پایه پشتی لازم نیست.هر چهار پایه قطعات کوچکتر باالبته رعایت این فاصله بستگی به بزرگی یا کوچکی فضای شما داردید روی فرش باشد.یکی از اشتباهاتی که باعث کوچک تر دیده شدن فضای می‌شوداستفاده از فرش های کوچک هست.دقت کنید برای انتخاب ابعاد مناسب فرش برای فضای خود باید در جایی که قرار است مبلمان قرار بگیرد به شکلی باشد که تمام پایه ها یا حداقل پایه های جلویی بر روی فرش قرار بگیرند.اگر هم قصد تهیه فرش برای اتاق خواب را دارید باید دقت کنید ابعاد آن باید به نوعی باشد که دو سوم پایینی تخت بر روی فرش قرار بگیرد چرا که برای هیچ شخصی پا گذاشتن بر روی کف سرد بعد از بیدار شدن دلچسب نیست و با این قانون شما می‌توانید علاوه بر زیبایی بصری، آسایش و راحتی را هم به فضا هدیه دهید.

 

4) لوستر را خیلی بالا آویزان نکنید.

لوستر را در ارتفاع خیلی بالا نصب نکنید و در هنگام نصب لوستر وظیفه ی آن روشن نمودن فضای شماست نه تنها تزئین سقف فضا. برای اینکه مرتکب این اشتباه نشوید ارتفاع های استاندارد را اعلام می‌کنیم تا با رعایت نمودن آن به زیبایی و آسایش بیشتری در فضای مورد استفاده تان برسید.

نکته: اگربیش از حد لوسترها به سقف، بچسبانید انتشار نور را محدود کرده و با محدود کردن انتشار نور، اتاق شما تاریک تر به نظر می‌رسد.

 

5) آثار هنری دور از دید نصب نشود.

برای تکمیل زیبایی فضا باید از آثار هنری روی دیوارها استفاده نمود .و همچنین نقطه کانونی زیبایی برای آن فضا خلق کنیم به نحوی که نظر افراد را به خود جلب کند. گاهی با نصب این آثار در ارتفاع اشتباه (خیلی بالا و یا پایین تر از افق دید) باعث معیوب دیده شدن این آثار هنری می‌شویم و شانس جذابیت بخشیدن به فضا را از خود سلب می‌کنیم. برای نصب کردن آثار هنری در دیوار خالی با ارتفاع استاندار باید در نظر گرفت یک فرد با قد متوسط این موضوع مطلوب است. این ارتفاع 152 الی 156 سانتی از سطح زمین است که در اکثر موزه‌ها و گالری های هنری به عنوان ارتفاع استاندارد در نصب تابلوها و آثار هنری به حساب می‌آیند. اگر شما یا اطرافیانتان قدی بلندتر از این میانگین دارید می‌توانین این ارتفاع را تا 160 سانتی متر افزایش دهید تا به افق دید شما نزدیک شود و بتواند آن زیبایی مطلوب را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

6) از کوسن استفاده کنید.

برای تاکید بیشتر زیبایی فضا استفاده از کوسن است.اما باید دقت کنید تعداد آنها نباید آنقدر زیاد باشد که مجبور شوید همه آنها را قبل از نشستن یا دراز کشیدن روی مبل، صندلی یا تخت جابه‌جا کنید. فقط به این دلیل که در یک فروشگاه یا عکس ژورنالی به این شکل نمایش داده می‌شود، به این معنی نیست که باید در خانه شما تکرار شود.

 

7) استایل را فدای راحتی نکنید.

فداکردن راحتی یکی از اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی است.اغلب دیدن عکس های ژورنالی برای ما جذاب استدیدن عکس‌های ژورنالی طراحی داخلی برای همه‌ی ما جذاب است و اغلب با دیدن آن‌ها و با پیاده کردن تمام جزئیات آن در فضای منزل خودمان می‌توانیم به آن زیبایی را که می‌خواهیم به برسیم و حتی به راحتی یا مناسب بودن آن با سبک زندگیمان دقت نمی‌کنیم و در انتها به نتیجه دلخواهمان نمی‌رسیم.قبل از شروع هر نوع تغییرات طرح نهایی را در دست داشته باشیدو در این حوزه با یک متخصص مشورت وکمک بگیریم و تا پایان تغییرات باز هم خوشحال و راضی از هزینه ای که متحمل شدید باشید و راحتی و آسایش و زیبایی را هم در کنار هم داشته باشید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
azarshinbrick.com
با ما در تماس باشید
در کمترین زمان پاسخگوی شما هستیم