menusearch
azarshinbrick.com

چگونه یک ویلای لوکس بسازیم

۱۴۰۲/۱/۱۵ سه شنبه
(1)
(0)
چگونه یک ویلای لوکس بسازیم
چگونه یک ویلای لوکس بسازیم

طراحی و ساخت ویلا برخلاف ذهنیت بسیاری از افراد و حتی بسیاری از مهندسین کاملا با ساخت خانه و حتی خانه ویلایی متفاوت است. با توجه به هزینه‌های سنگین ساخت و ساز، انتخاب درست بسیار حساس است. همانطور که میدانید ویلا به ساختمان و بناهایی گفته ‌می‌شود که دارای خصوصیات و امکانات متمایزی نسبت به بناهای معمولی هستند.
همین خصوصیات و امکانات متفاوت ویژگی اصلی در طراحی موفق ویلا هستند، به صورتی که اگر رعایت نشوند شما در واقع دارای یک خانه درون باغ هستید و از لحاظ کارشناسی نمی‌توان گفت که ویلای برای شما طراحی گردید است.

اصول طراحی ویلا چیست؟

قبل از طراحی ویلا بهتر است با سبک های رایج طراحی ویلا آشنا شوید تا بتوانید به راحتی سبک مورد علاقه ی خود را بشناسید و پیدا کنید بهتر است که قبل از شروع طراحی و ساخت ویلا، خواسته‌ها و ظاهر مدنظر خود را به طور کامل و صحیح برای طراح توضیح دهید تا ظاهر ویلا، مطابق خواسته‌های شما باشد. در طراحی ویلا به این نکته توجه کنید که تعادل و تناسب بین اجزای تشکیل دهنده ویلا برقرار باشد. بسیاری از نکات دیگر هم هست که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم:

نکات طراحی ویلا

مهم ترین نکات در رابطه با طراحی ویلا عبارتند از:

 • بالا بودن سابقه شرکت و رزومه کلی شرکت سازنده و فرد مانند رزومه مهندس طراحی و ناظر پروژه

 • مهمترین نکات پیش از ساخت ویلا، برآورد دقیق هزینه و زمان است، در این قسمت بسیار دقیق باشید.

 • بررسی چند باره پلان و نقشه راه طراحی باغ ویلا

 • به حداقل رساندن خطاهای احتمالی پیش از شروع با بررسی تمام جزئیات

 • نمونه پروژه‌های طراحی شده قبلی شرکت را با مستندات آن به صورت کامل مشاهده کنید.

 • قیمت نهایی در طراحی باغ ویلا ارتباط مستقیمی با متریال به‌کار رفته در پروژه دارد. پس به صورت کامل آن را بررسی کنید.

طراحی پلان ویلا چیست؟

پلان ویلا موجب سازماندهی عناصر مختلف در ویلا می‌شوند و ممکن است یک سطح دائم و یا مدام در حال تغییر باشد.یکی از ساده ترین عناصر فضایی پلان طراحی ویلا است که با توجه به نیاز های فضایی کارفرما طبق اصول تشکیل شده از فرم ها و احجام هندسی و با توجه به پتانسیل های موجود در زمین و سازه طبق اصول و استانداردهای معماری تهیه می‌شود. حجم و نمای ویلا در اتود زنی‌ها شکل‌گرفته و هم‌زمان فضاهای موردنیاز نیز باید در نظر گرفته شوند.

  طراحی داخلی ویلا شامل بخش های زیر است:

  اتاق‌خواب اصلی: در طبقه آخر ویلا واقع می‌شود به دلیل خصوصی بودن آن.

  اتاق‌خواب مهمان: باید برای مهمان مجهز باشد و سرویس بهداشتی در اختیار آنها قرار دهد تا اتاق خاص‌تر شود. که در طبقه زیرین ویلا واقع می‌شود.

  اتاق‌های پذیرایی: اتاق پذیرایی فضای بیشتری به مکان می‌دهد، به خصوص اگر ویلا کوچک باشد به همین دلیل باید طراحی ساده‌ای و همچنین آینه هم داشته باشد؛

  اتاق ناهارخوری: بهتر است اتاق غذاخوری کنار آشپزخانه باشد.

  سرویس بهداشتی: با توجه به طرح‌های زیادی که وجود دارد باید به بهترین و مناسب‌ترین انتخاب شوند.

  المان های ضروری برای طراحی باغ ویلا

  یک سری المان هست که می‌توان محوطه سازی کاربردی و جذاب در اختیار بگذارد در هنگام طراحی باغ ویلا حتما باید المان های ضروری باغ ویلا را انتخاب کنید. با چند نمونه از المان های طراحی باغ ویلا بیشتر آشنا شوید.

  باربیکیو:

  ساخت باربیکیو در طراحی باغ ویلا با توجه به نیاز و سلیقه افراد انجام می‌شود. طراحی و ساخت باربیکیو موجب می‌شود تا شما هر زمان که خواستید برای غدا کباب تهیه کنید از آن استفاده کنید بدونه اینکه نیاز به داخل ویلا برای تهیه آن اقدام کنید. هیچ محدودیتی برای ساخت باربیکو ندارید و می‌توانید بهترین نمونه آن را انتخاب کنید و بسازید.

  استخر:

  یکی از المان های کاربردی و زیبا طراحی و ساخت استخر به عنوان است و به همه ی افراد که قصد طراحی باغ ویلا را دارند توصیه می‌شود. بهتر است طراحی استخر ویلا به صورت روباز صورت گیرد. تا افراد علاوه بر شنا بتوانند از فضا و منظره اطراف نهایت استفاده را ببرند و از زیبایی محوطه باغ ویلا استفاده کنند.

  آلاچیق:

  برای این طراحی و ساخت با توجه به سلیقه افراد می‌توان از بهترین متریال های استفاده کنید. طراحی و ساخت آلاچیق به عنوان یک آفتابگیر و جایی برای نشستن و استراحت کردن برای تمامی باغ ویلاها مناسب است.

  اتشکده:

  ساخت آتشکده در مرکز آلاچیق زمستان ها خود را گرم نگه دارید. که کاربرد های بی نظیری دارد.و بدونه نگرانی بابت سرما می‌توانید به باغ ویلای خود بروید.

  گیاهان زینتی

  بدون گیاهان زینتی طراحی باغ ویلا هیچ جذابیتی نخواهد داشت. زیرا این گیاهان هستند که موجب رنگ گرفتن طراحی باغ ویلا می‌شوند و زیبایی بی نظیری به آن می‌بخشند به همین دلیل گیاهان زینتی جزو المان های ضروری برای طراحی باغ ویلا محسوب می‌شوند.

  کفسازی

  یکی از مهم ترین بخش های طراحی باغ ویلا کفسازی است. همانطور که طراحی داخلی ویلا مهم است طراحی خارجی آن نیز اهمیت دارد. به همین دلیل این پروسه باید با بهترین کیفیت طراحی شود.

  عوامل مؤثر در طراحی نمای ویلا

  • در نظر داشتن خط آسمان منطقه و بافت سازه‌ها

  • هماهنگی رنگ‌ها و هارمونی ومصالح

  • مدرن یا کلاسیک بودن سبک کلی طراحی

  • هماهنگی طراحی داخلی ویلا با نمای ویلا

  نظرات کاربران
  *نام و نام خانوادگی
  * پست الکترونیک
  * متن پیام

  بستن
  *نام و نام خانوادگی
  * پست الکترونیک
  * متن پیام

  0 نظر
  با ما در تماس باشید
  در کمترین زمان پاسخگوی شما هستیم
  بستن
  دیگر باز نشو!