محاسبه تعداد انواع آجر

taj
aparatinstagramtwiterfacebook
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ سه شنبه
(3)
(0)

محاسبه تعداد انواع آجر

محاسبه تعداد انواع آجر

محاسبه تعداد انواع آجر

برای ساخت یک ساختمان آجر و سفال از مصالح ضروری مورد نیاز هستند و به همین علت محاسبه اشتباه تعداد آجر،باعث 2 اتفاق می‌شود. کمتر از مقدار مورد نیاز آجر و سفال به دست خریدار می‌رسد که علاوه بر اینکه باعث اتلاف وقت،می شود که باعث متناسب نبودن با آجر قبلی و یا صرف هزینه بیشتر جهت خرید مجدد می‌گردد.پآجر و سفال بیشتر از مقدار مورد نیاز به دست خریدار می‌رسد که این موضوع باعث هدر رفتن قسمتی از منابع خریدار می‌گردد.

 

دلایل محاسبه تعداد آجر ها

محاسبه دقیق تعداد آجر در آجر چینی اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که محاسبه به درستی و با دقت انجام نشود، امکان دارد مشکلاتی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال اکر محاسبه تعداد آجر ها صورت نگرفته باشد و یا درست انجام نشود، امکان دارد تعداد کمتر یا بیشتری از مقدار مورد نیاز آجر به دست مشتری برسد که در صورت کمتر بودن موجب اتلاف وقت و یا هماهنگ نبودن آجر قبلی با آجر موجود در بازار و یا هزینه بیشتر جهت خرید می‌ شود و در صورت بیشتر بودن آجر مقداری از منابع خریدار هدر می‌شود.

روش محاسبه تعداد آجر

برای محاسبه سریع تعداد آجر می‌توان از روش زیر اقدام نمود.

  • حجم دیوار = طول * ارتفاع * ضخامت دیوار

  • حجم آجر = 3/4 * حجم دیوار

  • تعداد آجر = حجم آجر / حجم یک آجر

محاسبه تعداد آجر با بندکشی

اغلب نماسازی‌ها و دیوارها با استفاده از ملات ماسه سیمان یا دوغاب سیمان اجرا می‌شوند. سطح هر دیوار فقط از آجر نیست و حدود یک سانتیمتر فاصله کوچکی بین آجرها اجرا شده است. که اصطلاحا این فاصله را بند می‌گویند و در محاسبه تعداد آجر باید بندها را نیز مد نظر قرار داد. که به دو نوع افقی و قائم تقسیم شده محاسبات ضخامت دیوار تعداد آجر در ارتفاع بند افقی و در محاسبات تعداد آجر در طول دیوار بند قائم اهمیت پیدا خواهد کرد.

 

محاسبه تعداد آجر فشاری

محاسبه تعداد آجر باعث می‌شود تا حدود زیادی اشتباهات بر طرف می‌شود و نتایج قابل اطمینان تری به دست می‌آید. در نظر داشته باشید که اگر یک دیوار به ضخامت 30 سانتی متری باشد به ازای هر آجری که در نمای دیوار، دو آجر نیز در قسمت پشتی آن به کار برده می‌شود و در صورتی که با توجه به نمای ساختمان محاسبات صورت گیرد تعداد آجر های پشت کار و ضخامت دیوار در نظر گرفته نمی‌شود. حاصل جمع یک آجر نما و دو آجر پشت که جمعا سه آجر با نتیجه به دست آمده بالا ضرب شود.

  • تعداد آجر برای دیوار 20 سانتی متری = 2 برابر دیوار 10 سانتی متری

  • تعداد آجر دیوار 40 سانتی متری = 4 برابر دیوار 10 سانتی متری

  • تعداد آجر برای دیوار 30 سانتی متری = 3 برابر دیوار 10 سانتی متری

ابعاد استانداردی که برای آجر فشاری وجود دارد :

  • 5 * 10 * 21.5

  • 5.5 * 10 * 21.5

محاسبه تعداد آجر نمای پلاک با توجه به بند افقی و قائم

نوع آجر × متر بابند یا بدون بند = تعداد قالب × قیمت

انواع آجر وجود دارد که عبارتند از : آجرپلاک، آجر کرکره ای که براساس نوع آن قیمت آجر هم تغییر می‌کند.

 

نحوه ی محاسبه تعداد آجر سفال

برای محاسبه کردن تعداد کل سفال مورد نیاز باید تعداد سفال مورد نیاز در یک متر مربع را به دست آورد و آن عدد به دست آمده را ضرب در کل متراژ حجم کار کرد. سفال ها با توجه به نوع دیوار در ضخامت های مختلفی تولید می‌شوند که در هنگام خرید ضخامت‌ آنها گفته می‌شود. ساخت دیوار به وسیله ی بلوک های سیمانی راحتر از دیوار های آجری است و و چیدمان مختلفی ندارد.

در دیوار های سفالی از پهنا و ضخامت بر روی هم قرار میگیرد .انواع مختلف سفال تعیین کننده ضخامت دیوار است. برای به دست اوردن تعداد مورد نیاز سفال برای یک متر طول و ارتفاع شاخص تعیین کننده است.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
المیرا
دوشنبه بیست و ششم دی ۰۱
پاسخ
(1)
()
سپاس از توضيحات خوبتون
menusearch
azarshinbrick.com
با ما در تماس باشید
در کمترین زمان پاسخگوی شما هستیم