menusearch
azarshinbrick.com

آرشیو کلی اخبار صفحه یک

به کارخانه آجرنمانسوز آذرشـین خوش آمدید

دکوراسیون داخلی با سبک رنسانس بساز

دکوراسیون داخلی با سبک رنسانس بساز

این سبک لوکس و ظریف است و همه چیز باید بهترین کیفیت و گران قیمت باشد و به هیچ عنوان نباید از وسایل و موارد بی کیفیت استفاده کرد. طراحی داخلی به سبک رنسانس شگفت انگیز و تحسین برانگیز و دارای هارمونی و زیبایی است که باعث ایجاد یک فضای فانتزی برای همه کسانی که عظمت و شیک بودن را دوست دارند می‌شود. این سبک انتخاب افرادی است که دارای ثروت مادی و معنوی هستند .

سه شنبه پانزدهم آذر ۰۱
5G چه تاثیری در صنعت ساختمان دارد

5G چه تاثیری در صنعت ساختمان دارد

آزمایش‌‌‌‌های توسط تیم‌‌‌‌های Bouygues Construction و Bouygues Telecom که با استفاده از آن فناوری 5G که روی سایت‌‌‌‌های ساختمانی استفاده کردند.

دوشنبه چهاردهم آذر ۰۱
نوسازی و بازسازی آجرنمای ساختمان

نوسازی و بازسازی آجرنمای ساختمان

اگر طول عمر هر ساختمانی زیاد باشد پس از گذشت یک مدت زمان نیاز به بازسازی پیدا خواهد کرد. بازسازی در واقع  اصلاح آسیب‌‌‌‌‌های نمای ساختمان جهت جلوگیری از آسیب انجام می‌شود.
می توان بازسازی نما از راه‌‌‌‌های مختلفی مانند رنگ کردن نما، تعویض بازشوها، بازسازی نما آجری و نما سنگی انجام داد.نما در زیبایی و جذابیت ساختمان تاثیر بسزایی دارد و اگر قصد فروش ساختمان قدیمی خود را دارید بهتر است نمای ساختمان خود را بازسازی کنید.

یکشنبه سیزدهم آذر ۰۱
چگونه یک ساختمان با نورپردازی هوشمند داشته باشیم؟

چگونه یک ساختمان با نورپردازی هوشمند داشته باشیم؟

با افزایش فناوری جدید و مدرن کسب و کار می‌توان نظارت و کنترل بیشتری بر روشنایی نمای ساختمان داشت که هم علاوه بر صرفه جویی نظارت و کنترل بیشتری داشته باشیم

شنبه دوازدهم آذر ۰۱
چگونه با آجر یک دکوراسیون زیبا برای کافی شاپ بسازیم؟

چگونه با آجر یک دکوراسیون زیبا برای کافی شاپ بسازیم؟

یک ایده و انتخاب طرح مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ استفاده از آجر است زیرا آجردارای تنوع بالای رنگ و ابعاد متنوع است که به دکوراسیون داخلی گرما و جذابیت خاصی می‌دهد.
اگر میخواهید بک دکوراسیون داخلی خاص برا کافی شاپ خود طراحی کنید دقت به ظرافت کار، انتخاب رنگ، انتخاب آجرنما با کیفیت بسیار با اهمیت است. هرچه زیبایی در دکوراسیون داخلی بیشتر باشد باعث جذب بیشتر مشتری می‌شود.پس داشتن کافه با محیطی زیباو جذاب ضروری است

پنج شنبه دهم آذر ۰۱
آجر بلوک سفالی برای ساختمان سازی

آجر بلوک سفالی برای ساختمان سازی

یکی از مصالح مهم ساختمانی بلوک‌‌‌‌های سفالی می‌باشند. بلوک‌‌‌‌های سفالی به دو صورت آفتابی و کوره ای پخته می‌شود.در مدل کوره ای بلوک در زمان کم و حرارت زیاد پخته می‌شود که این حرارت باعث افزایش مقائمت بلوک سفالی می‌شود اما درمدل آفتابی نیاز به زمان بیشتری دارد

چهارشنبه نهم آذر ۰۱
با انواع خاک برای ساخت و ساز آشنا شوید

با انواع خاک برای ساخت و ساز آشنا شوید

هنگامی که نیرو‌‌‌‌های همچون باد، آب و واکنش نمک بر روی سنگ ها وارد می‌شوند، به قطعات کوچکتر تقسیم می‌شوند و خاک را تشکیل می‌دهند.
یک خاک مناسب شامل ۴۵٪ مواد معدنی مانند: خاک رس، سیلت و ذرات شن و ماسه  ۵% ماده آلی و ۲۵٪ آب و هوا است. گونه‌‌‌‌های مختلفی از بافت خاک وجود دارد و با هم بسیار تفاوت دارند. بافت و خواص خاک در یک منطقه با بافت خاک منطقه دیگر، متفاوت است.

سه شنبه هشتم آذر ۰۱
بررسی معماری جدید ایلام

بررسی معماری جدید ایلام

در دوران ایلام جدید یک معبد کوچک که نقشه ی آن مربع است که مربوط به اواخر قرن هشتم ق.م میلاد و متعلق به زمان شوتروک نهونتۀ است و به غیر از این معبد هیچ اثر معماری دیگر به دست نیامده است نما‌‌‌‌های مربوط به این معبد با آجر‌‌‌‌های لعابدار سبز رنگ تزیین کرده بودند آجر‌‌‌‌های لعابدار و دیگر آثاری که پیرامون این معبد به دست آمده نسبت به آجر‌‌‌‌های لعابدار ایلام میانی از تکنیک و ظرافت بیشتری برخوردار بودند.

دوشنبه هفتم آذر ۰۱
تفاوت‌‌‌‌های معماری گذشته وحال

تفاوت‌‌‌‌های معماری گذشته وحال

معماری گذشته برگرفته شده است از هنر ایرانی و ذوق ایرانی و یک معماری کاملا پارسی و زیبا بوده است. و دارای سادگی و زیبایی به سزایی بودند
معماری امروزی الهام گرفته شده است از و برگرفته شده از معماری پایه عرب است. اما در عین حال باز می‌توان ذوق و هنر ایرانی را در این ساختمان ها مشاهده کرد. و از نظر سازه بسیار مطمئن است.
ما باید امروزه به معماری اصیل ایرانی از هنر ذاتی که در وجود خود داریم استفاده کنیم.ما باید ساختمان‌‌‌‌های خود را امروزه مانند معماری پیش از هجوم اعراب به ایران باز گردانیم

یکشنبه ششم آذر ۰۱
با روش‌‌‌‌های مقاوم سازی ساختمان‌‌‌‌های بنایی  آشنا شوید

با روش‌‌‌‌های مقاوم سازی ساختمان‌‌‌‌های بنایی آشنا شوید

ساختمان‌‌‌‌های بنایی معمولا در روستاها به علت در دسترس بودن مصالح و هزینه ی پایین طرفداران زیادی دارد. و ساختمان‌‌‌‌های زیادی هستند که هنوز در حال بهره برداری هستند. زلزله‌‌‌‌های که در سال‌‌‌‌های اخیر اتفاق افتاده است نشان می‌دهد که ساختمان‌‌‌‌های بنایی در مقابل زلزله مقاومت زیادی نداشته است و باعث خسارات مالی و جانی زیادی شده است.برای جلوگیری از این خسارت ها، ساختمان‌‌‌‌های بنایی نیاز به تقویت سازه می‌باشند.

شنبه پنجم آذر ۰۱
تاثیر نما در ساخت و ساز

تاثیر نما در ساخت و ساز

نما ساختمان می‌تواند یک دیدگاه کلی از ساختمان بدهد. نمای ساختمان دارای قدرت جذب یا دفع مشتری است. با روش‌‌‌‌های مختلفی می‌شود نمای ساختمان را طراحی کرد قصد ما در این مقاله فقط گفتن اهمیت نما است.

پنج شنبه سوم آذر ۰۱
همه چیز در مورد سبک روکوکو

همه چیز در مورد سبک روکوکو

نام روکوکو برگرفته شده از ترکیب کنایه آمیز دو واژه rocaille (اثر سنگی) و barocco (دوره باروک) ایجاد شد. این سبک در معماری طراحی داخلی، هنر، مبلمان و حتی کارد و چنگال تأثیر گذاشته بود.

سه شنبه یکم آذر ۰۱
سازه‌‌‌‌های نوین در صنعت ساختمان

سازه‌‌‌‌های نوین در صنعت ساختمان

از مهم ترین مسائل صنعت ساختمان، بحث ایمنی است که با سلامتی انسان ها سرو کار دارد. در ساختمان‌‌‌‌های سنتی، قسمت اعظم بار ساختمان را اسکلت فلزی و ستون ها تحمل میکنند؛ بنابراین کنار رفتن یک تیر و ستون، باعث فروریزی ناگهانی کل ساختمان خواهد شد. با پیشرفت فناوری ساخت و ساز در 60 سال گذشته معماران می‌توانند بدون محدودیت‌‌‌‌های ایده‌‌‌‌های خود را با استفاده از ساز‌‌‌‌های نوین به حقیقت در بیاورند .

شنبه بیست و هشتم آبان ۰۱
همه چیزی درباره آب بندی نما

همه چیزی درباره آب بندی نما

برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به درون ساختمان و همچنین جلوگیری از به هدر رفتن انرژی ساختمان از آب بندی نما استفاده می‌شود در آب بندی نما هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌توان برای ساختمان‌‌‌‌های قدیمی نیز با این روش ایمن تر و با کیفیت تر کنید
تصور کنید در شهر‌‌‌‌های شمالی به دلیل نزدیک بودن به دریا رطوبت هوا بسیار بالاست. عدم آب بندی ساختمان باعث می‌شود به مرور زمان شاهد نفوذ رطوبت به درون خانه خواهد شد

دوشنبه بیست و سوم آبان ۰۱
معماری  ایلام و زیگورات چغازنبیل

معماری ایلام و زیگورات چغازنبیل

ایلامی ها از مرحله آغازین مدرک کتبی به جا نگذاشته اند. اما آکادمی ها در چند سنگ نوشته صخره ای در سرزمین‌‌‌‌های غیر از ایلام اشاراتی کرده اند حدود یک هزار سال پیش از میلاد قبل از آمدن مادها و پار س ها تاریخ سرزمین ایران منحصر به تاریخ ایلام بوده است.
تا پیش از آمدن مادها و پارسها تاحدود یک هزار سال پیش از میلاد، تاریخ سرزمین ایران به تقریب منحصر به تاریخ ایلام بوده است. ایلامی ها از مراحـل آغـازین تاریخ خود مدرکی کتبی به جای نگذاشـتـه انـد، امـا آکادمی ها در چند سنگ نبشته صخره ای در سرزمین‌‌‌‌های غیرایلامی اشاراتی به ایلامی ها کرده اند.
ایلامی ها ساکن اصلی ناحیه خوزستان است. نام سرزمین خود را به خط میخی می‌نوشتند سرزمین ایلام تنها جلگه شوش با رود‌‌‌‌های کرخه و کارون را در برمی گرفت. بلکه مناطق کوهستانی و دشت‌‌‌‌های مرتفع شمال و شمال شرقی جلگه شوش را نیز شامل می‌گردید. این کلمه به معنی سرزمین خدا بوده است این پیوند جلگه و کوهستان که برای هزاران سال دوام داشت، از عوامل مؤثر در تاریخ ایلام بود
ایران از نظر قدمت و طول دوره تاریخی و اصالت که بر سایر دوران‌‌‌‌های تاریخی برتری داشته است، به وسیله‌ آنها به وجود آمده است. این قوم در مرزبانی، حفاظت و نگاه داری، آبادانی و پیشرفت سرزمین بومی خویش ابتدا در طول دوران بیش از چند هزار سال به طور مستقل عمل می‌کردند.

پنج شنبه نوزدهم آبان ۰۱

چهارشنبه هجدهم آبان ۰۱
چیدمان آجر در ساختمان سازی

چیدمان آجر در ساختمان سازی

چیدمان آجرنما نسوز به نوع آجرنما، میزان نور، شرایط اقلیمی و فرهنگی طراحی می‌شود. آنها با نور و سایه بازی می‌کنند تا نمای بیرونی را به نمایی پویا تبدیل کنند. ساختمان‌‌‌‌های معمولی، با انواع چیدمان آجر نما، تبدیل به بنایی متمایز خواهد شد. در اصل این آجر نماها هستند که در کنار هم هارمونی دلنشینی ایجاد می‌کنند.

دوشنبه شانزدهم آبان ۰۱
ساختمان‌‌‌‌های عجیب و خارق العاده

ساختمان‌‌‌‌های عجیب و خارق العاده

ساخت ساختمان‌‌‌‌های عجیب و غریب بیشتر اوقات برای جلب توجه، شهرت تنوع و گاهی خلاقیت توسط معماران برتر دنیا ساخته می‌شود. که دست به طراحی ساختمان‌‌‌‌های عجیب و خارق العاده می‌زنند که شاید طرح خوبی به نظر نرسد اما خلاقیت وی را به نمایش می‌گذارد. گاهی اوقات کارفرمایان و مدیران برای جذب مشتریان بیشتر این طرح‌‌‌‌های خلاقانه را می‌پذیرند در این مطلب همراه شما هستیم تا عجیب ترین ساختمان ها را برای شما توضیح دهیم

چهارشنبه یازدهم آبان ۰۱
معماری در اهرام مصر چگونه بوده است؟

معماری در اهرام مصر چگونه بوده است؟

سرزمین مصررا از رود نیل تا سودان امروزی می‌نامند رود نیل پس از گذشتن از آبشار هایی که در مسیرش قرار دارد(نزدیک به 700کیلومتر) راه همواری را به سوی در‌‌‌‌های عمیقی که اطراف آن پر از پرتگاه هایی بلند سنگی است می‌پیماید.

شنبه هفتم آبان ۰۱
آذرشین در نمایشگاه صنعت ساختمان اصفهان مهرماه 1401

آذرشین در نمایشگاه صنعت ساختمان اصفهان مهرماه 1401

نمایشگاه صنعت ساختمان اصفهان 1401
26 تا 29 مهرماه

پنج شنبه پنجم آبان ۰۱
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp بر روی هر کدام از اکانت‌‌‌‌های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می‌دهیم
احمدی
پشتیبانی واتساپ
چطور میتونم کمکتون کنم؟
بستن
دیگر باز نشو!