menusearch
azarshinbrick.com

انواع دستگاه آسیاب و نحوه ی کارکرد آن ها

به کارخانه آجرنمانسوز آذرشـین خوش آمدید

۱۴۰۰/۸/۱۱ سه شنبه
(3)
(0)

انواع دستگاه آسیاب و نحوه ی کارکرد آن ها

انواع دستگاه آسیاب و نحوه ی کارکرد آن ها
♦ دستگاه آسیاب چیست ؟
دستگاه آسیاب یک واحد عملیاتی است که برای شکستن مواد جامد به قطعات کوچک تر به کار میرود. انواع بسیاری از آسیاب و انواع مختلفی از مواد فرآوری شده آنها وجود دارد. از لحاظ تاریخی آسیاب ها با دست، حیوان، باد و یا آب کار میکردند. امروز آسیاب ها با برق نیز کار میکنند.
خرد کردن مواد جامد با حضور نیرو‌‌‌‌های مکانیکی رخ میدهد که با غلبه بر نیرو‌‌‌‌های پیوند داخلی، ساختار ماده را شکاف میدهند. پس از خرد کردن، حالت جامد تغییر میکند : اندازه دانه، توزیع اندازه دانه و شکل دانه.
در مهندسی، خرد کردن ممکن است برای اهداف زیر به کار رود :
افزایش سطح یک جامد
تولید یک جامد با اندازه دانه مورد نظر
معلق کردن مواد در هم
در فرآوری مواد، آسیاب ماشینی ایست که برای کاهش اندازه ذرات ریز از نیرو‌‌‌‌های فرسایشی و فشاری در سطح اندازه دانه استفاده میکند. به طور کلی، فرآیند‌‌‌‌های آسیاب نیاز به مقدار نسبتا زیادی از انرزی دارند.
♦ آسیاب ساچمه ای :
یک نوع متداول از دستگاه‌‌‌‌های آسیاب، آسیاب ساچمه ای است که در آن یک سیلندر چرخشی افقی یا با شیب کم از ساچمه هایی نیمه پر میشود که معمولا از جنس سبگ یا فلز هستند و مواد را به وسیله اصطکاک و ضربه اندازه مورد نیاز ریز میکند. آسیاب‌‌‌‌های ساچمه ای به طور معمول در حد 30 درصد از ساچمه پر میشوند. مشخصه آسیاب‌‌‌‌های ساچمه ای قطر کوچک تر و طول نسبتا بلندتر است و طول آنها اغلب 5/1 تا 5/2 برابر قطر آنها است.
خوراک از یک انت‌‌‌‌های سیلندر وارد و از انت‌‌‌‌های دیگر تخلیه میشود. آسیاب‌‌‌‌های ساچمه ای معمولا در تولید سیمان پورتلند و آسیاب ریزتر در مراحل فرآوری سنگ معدنی مورد استفاده قرار میگیرند. آسیاب صنعتی میتواند دارای قطر 5/8 متر با یک موتور 22 مگاوایتی باشند و تقریبا 0011/0 درصد از برق کل جهان را مصرف میکنند. با این حال، از نسخه‌‌‌‌های کوچک آسیاب‌‌‌‌های ساچمه ای میتوان در آزمایشگاه‌‌‌‌های اطمینان از کیفیت برای آسیاب کردن مواد نمونه استفاده کرد.
 
 

 

 

 

 
♦ آسیاب میله ای :
آسیاب میله ای دارای یک استوانه دوار است که باعث اصطکاک و سایش بین میله‌‌‌‌های فولادی و ذرات سنگ معدن میشود .آسیاب‌‌‌‌های میله ای برای سنگ زنی مواد معدنی کم تر از آسیاب‌‌‌‌های ساچمه ای به کار میرود. میله‌‌‌‌های مورد استفاده در آسیاب، معمولا از جنس چدن با کربن بالا هستند که میتواند دارای طول و قطر متفاوتی باشد.
با این حال هرچه میله ها کوچک تر باشند، مساحت کل بزرگتر و از این رو راندمان آسیاب بیش تر میشود.
♦ آسیاب تولید خودکار :
آسیاب‌‌‌‌های تولید خودکار به این دلیل به این نام خوانده میشوند که سنگ معدن را به وسیله خودش خرد میکنند : یک استوانه دوار قطعه‌‌‌‌های بزرگ سنگ معدن را در یک حرکت آبشاری قرار میدهد که باعث شکستگی سنگ ها در اثر ضربه و آسیاب فشاری ذرات ریزتر میشود. کارکرد آن شبیه به یک آسیاب SAG است که در پایین توضیح داده میشود ولی از ساچمه‌‌‌‌های فولادی در آسیاب استفاده نمیکند.
♦ آسیاب SAG :
SAG مخفف آسیاب نیمه اتوژن است. آسیاب‌‌‌‌های SAG در اصل آسیاب‌‌‌‌های اتوژن هستند اما همانند یک آسیاب ساچمه ای برای کمک به آسیاب از ساچمه بهره میبرند. آسیاب SAG به طور کلی به عنوان یک راه آسیاب اولیه استفاده میشود. آسیاب‌‌‌‌های SAG به اندازه 8 تا 12 درصد از ساچمه استفاده میکنند. بزرگترین آسیاب SAG دارای قطر 42 متر و با موتور باتوان 28 مگاوات در حال کار است.
ساییدگی بین ساچمه‌‌‌‌های آسیاب و ذرات سنگ معدن باعث آسیاب ذرات ریزتر میشوند. آسیاب‌‌‌‌های SAG نسبت به آسیاب‌‌‌‌های ساچمه ای به وسیله قطر بزرگ و طول کوتاه خود شناخته میشوند. داخل آسیاب یا صفحات لیفت برای بلند کردن مواد داخل آسیاب تجهیز شده است که ذرات را به داخل شارژ سنگ معدن بازمیگرداند. آسیاب‌‌‌‌های SAG در درجه اول در معادن طلا، مس و پلاتین به کار می‌روند و در صنایع سرب، روی، نقره، آلومینیوم و نیکل نیز کاربرد دارند .پ
♦ آسیاب ریگی :
یک استوانه دوار باعث اصطکاک و ساییدگی بین سنگ ریزه ها و ذرات سنگ معدن میشود. آسیاب ریگی در جایی استفاده میشود که در آن باید از آودگی محصول توسط ساچمه‌‌‌‌های فولادی اجتناب شود. معمولا از کوارتز یا سیلیس استفاده میشود زیرا تهیه‌ آنها ارزان است.
♦ غلتک‌‌‌‌های آسیابی فشار بالا :
غلتک‌‌‌‌های آسیابی فشار بالا یا HPGR یا پرس غلتکی از دو غلتک با ابعاد مشابه تشکیل شده اند که در برابر یک دیگر با سرعت محیطی برابر میچرخند. تغذیه خاص مواد فله از طرق یک قیف منجر به ایجاد یک بستر مواد بین دو غلتک میشود. بیرینگ‌‌‌‌های یک غلتک میتوانند به صورت خطی حرکت کنند و در برابر بستر مواد توسط فنر یا سیلندر‌‌‌‌های هیدرولیک فشرده میشوند و فشار در بستر مواد بیش از 50 مگاپاسکال میرسد. فشار شدی باعث میشود که ذرات داخل بستر فشرده و مواد به ذرات ریزتر خرد شوند و همچنین باعث ریز شکست در سطح اندازه دانه میشود. در مقایسه با آسیاب‌‌‌‌های ساچمه ای، HPGR در حال دستیابی به مصرف مخصوص انرژی 30 تا 50 درصد پایین تر هستند، هرچند از آن جایی که یک تکنولوژی جدیدتر هستند از آسیاب‌‌‌‌های ساچمه ای کم تر متداول هستند.
♦  آسیاب VSI :
آسیاب ضربه ای شفاف عمودی یا آسیاب VSI نوعی آسیاب ریز است که از برخورد آزاد ذرات سنگ یا سنگ معدن با یک صفحه سانده استفاده میکند. سرعت بالای حرکت ذرات به وسیله یک شتاب دوار به دست می‌آید.
♦ آسیاب برجی :
آسیاب‌‌‌‌های برجی یا عمودی یا آسیاب‌‌‌‌های هم زده یا آسیاب‌‌‌‌های سنگ زنی مجدد یک وسیله کار آمد تر برای ریز کردن مواد به اندازه ذرات کوچک تر هستند و می‌توانهند در یک فرآیند سنگ زنی پس از آسیاب ساچمه ای استفاده شود. همانند آسیاب ساچمه ای، اغلب ساچمه‌‌‌‌های فولادی یا سنگ ریزه هایی به آسیاب هخم زن اضافه میشوند تا به ریز کردن کمک سنگ معدن کمک کنند و البته این آسیاب دارای یک پیچ بزرگ است که به صورت عمودی برای بلند کردن و خرد کردن مواد نصب شده است. در آسیاب‌‌‌‌های برجی، هیچ عمل آبشاری مانند آسیاب‌‌‌‌های استاندارد وجود ندارد. مزایای متعددی برای آسیاب برجی وجود دارد : سر و صدای کم، استفاده بهینه از انرذژی و هزینه‌‌‌‌های عملیاتی پایین.
♦ انواع دیگر آسیاب :
آسیاب بادی : با توان باد
آسیاب آبی : با توان آبی
آسیاب اسب کش : با توان حیوانات
آسیاب کشتی : شناور در کنار رودخانه یا پل
آراسترا : یک آسیاب ساده برای ریز کردن یا ساییدن سنگ معدن طلا و نقره
آسیاب غلتکی : وسیله ای برای ریز کردن و ساییدن دانه ها و دیگر مواد خام با استفاده از استوانه ها
آسیالب استامپی : یک دستگاه تخصصی برای کاهش سنگ معدن به پودر برای فرآوری بیشتر و یا برای شکستن مواد دیگر

 

با توجه به توضیحات گفته شده درمورد آسیاب صنعتی و همچنین نحوه ی آسیاب خاک در این مقاله و همچنین مقاله ی قبلی مرتبط با آسیاب صنعتی، میتوان به خوبی دریافت که مِش و دانه‌‌‌‌های خاک بعد از آسیاب میتواند کیفیت یک محصول را تضمین یا بالعکس از بین ببرند. پس خاک آسیاب شده و دستگاه آسیاب بسیار حائز اهمیت است.
در نتیجه پیشنهاد مهندسان و کارشناسان ما برای شما ف محصولات تولید شده از خاک آسیاب شده کارخانه آجر نما نسوز آذرشین است.
مجموعه آذرشین با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید انواع آجر نسوز، سفال، لفتون، سنتی و دکوراتیو توانسته است یکی
از با کیفیت ترین آجر ها را تولید و روانه بازار کند.
این مجموعه با تنوع رنگ، سایز‌‌‌‌های مختلف و کیفیت بالا در بهترین و وسیع ترین فرآیند تولید و فروش در کشور، دارا بودن
نمایندگی متعدد در تمام نقاط کشور با بهترین متریال موجود در سطح بین الملل است.
آذرشین با همت و سرمایه گذاری برای رشد و بالندگی به صنعت آجر ایران وارد و قابلیت رقابت با بهترین برندهای
موجود و داشتن بیش از 78 درصد رضایت مشتری همچنین تضمین محصولات و قیمت با بهترین و دقیق ترین کنترل کیفی طی
چهار مرحله با ضمانت معتبر است.
instagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp بر روی هر کدام از اکانت‌‌‌‌های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می‌دهیم
احمدی
پشتیبانی واتساپ
چطور میتونم کمکتون کنم؟
بستن
دیگر باز نشو!