menusearch
azarshinbrick.com

سازه‌‌‌‌های نوین در صنعت ساختمان

به کارخانه آجرنمانسوز آذرشـین خوش آمدید

۱۴۰۱/۸/۲۸ شنبه
(4)
(0)

سازه‌‌‌‌های نوین در صنعت ساختمان

سازه‌‌‌‌های نوین در صنعت ساختمان

از مهم ترین مسائل صنعت ساختمان، بحث ایمنی است که با سلامتی انسان ها سرو کار دارد. در ساختمان‌‌‌‌های سنتی، قسمت اعظم بار ساختمان را اسکلت فلزی و ستون ها تحمل میکنند؛ بنابراین کنار رفتن یک تیر و ستون، باعث فروریزی ناگهانی کل ساختمان خواهد شد. با پیشرفت فناوری ساخت و ساز در 60 سال گذشته معماران می‌توانند بدون محدودیت‌‌‌‌های ایده‌‌‌‌های خود را با استفاده از ساز‌‌‌‌های نوین به حقیقت در بیاورند.

 
 
از دیگر انواع سازه‌‌‌‌های نوین می‌توان به ساختار غشایی اشاره کرد. یک سطح منحنی بزرگ با ضخامت بسیار کم در مقایسه با طول و عرضش را غشا می‌گویند. غشا بار‌‌‌‌های سطحی خود را از طریق این نقاط به زمین منتقل میکند و در یک یا چند نقطه، زمین را لمس می‌کند که می‌توان برای سازه‌‌‌‌های سبک استفاده کرد. سازه غشایی از نظر معماری و طراحی بسیار محبوب است زیرا به آزادی بیشتر ذهن کمک می‌کند.سازه شاخه بندی شده
یکی از سازه‌‌‌‌های نوین می‌توان به سازه درختی یا شاخه بندی شده اشاره کرد. در این سازه ها ستون ها شبیه درخت برای پشتیبانی بهتر ساخته می‌شود. این ستون ها برای دهانه‌‌‌‌های بزرگ استفاده می‌شوند ودر نزدیکی قله شروع به انشعاب می‌کند تا در یک دها بزرگ تر افزایش می‌یابد.
سازه غشایی   
  سازه غشایی
یکی دیگر از سازه‌‌‌‌های نوین می‌توان به ایده جعبه‌‌‌‌های روی هم اشاره کرد با رعایت تعادل جعبه ها روی هم بگذاریم تا یک ساختار ایستاده تشکیل دهند. ایده‌‌‌‌های جعبه‌‌‌‌های روی هم برای تضمین اثبات نیاز به پشتیبانی بیشتری دارند اگر باد شدیدی شروع به وزیدن کند، اگر بار افقی را روی ساختار جعبه‌ای وارد کنید. ساختار سقوط می‌کند اما تکیه گاه اضافی را می‌توان با استفاده از طریق قاب‌‌‌‌‌های اسکلتی فولادی و یک هسته سازه‌ای بتنی یا فولادی و مقاوم سازی کرد.
سازه جعبه‌ای   
سازه جعبه‌ای
 
ساختار‌‌‌‌های تاشو جزوی یکی از ساختار‌‌‌‌های غشایی به شمار می‌رود اما به جایی خم شدن تا شده است.برای پوشش سطوح صفحه ای می‌توان از صفحات تاشو استفاده کرد. که نسبت به صفحات افقی مستقیم نیاز به تقویت کمتری دارد.
چین‌‌‌‌‌های شیب‌دار، ترکیب اسلب‌‌‌‌‌های افقی و تیر‌‌‌‌های عمودی را در انتقال بارها به تکیه گاه ستون یا مستقیماً به زمین انجام می‌دهند.
سازه تاشو 
سازه تاشو
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp بر روی هر کدام از اکانت‌‌‌‌های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می‌دهیم
احمدی
پشتیبانی واتساپ
چطور میتونم کمکتون کنم؟
بستن
دیگر باز نشو!